Ekrem İmamoğlu’ndan tramvay hattı açıklaması

53

Edirnekapı içerisinde yer alan Yol Bakım ile Alt Yapı Koordinasyon Dairesinin Başkanlığı üzerinde gerçekleşen sunuma katılım gerçekleştiren İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Yol Bakım ile Alt Yapı Koordinasyon Dairesinin Başkanı görevinde bulunan Seyfullah Demirel’den, İstanbul ilinde yer alan kış hazırlıklarına yönelik olarak gerçekleştirilen çalışma süreçlerinin yanı sıra insan gücü ile birlikte iş makinalarına yönelik bir takım bilgiler aldı.

Sunumun hemen sonrasında personel ile tanışmış olan İmamoğlu, alan içerisinde incelemeler gerçekleştirdi. İmamoğlu, daha sonrasında ise yapım işlemlerine 2016 senesinin Kasım ayında yapımına başlanan Eminönü – Eyüpsultan – Alibeyköy Tramvay Hattı inşaatı üzerinde özel incelemeler gerçekleştirdi.

Tramvay hattı ile alakalı çalışmaları 2020 senesinde tamamlama konusunda isteklerinin olduğunu belirten
İmamoğlu açıklamasında; ”İyimser bir şekilde konuşacak olursak, yaz sonunda. Az daha gerçekçi bir şekilde konuşacak olursak, sene sonu gibi ön görülmekte. Hızlanma ihtimalimiz de var. Elbette ki bu finansmanla da alakalı. İçerisinde bir takım teknik hususlar bulunuyor, arkadaşlarım da onlara yoğunlaşmış durumda” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.