Manisa’da Afgan uyruklu arkadaşlarını öldüren zanlılar tutuklandı

31

Manisa ilinde yer alan Şehzadeler ilçesi içerisinde Afgan uyruğuna sahip arkadaşlarını öldürdükten sonra dere yatağına attıkları tespit edilen 3 tane zanlı şahıs tutuklanıp cezaevine yollandı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise Manisa ilinde yer alan Şehzadeler ilçesinde yer alan Karaağaçlı Mahallesi içerisinde 25 Kasım tarihinde kuruyan bir tane derenin iç kısmında kolu tamamen kopan ve yüzü parçalanmış bir biçimde bulunduğu açıklanan Afgan uyruğuna sahip Mojibullah Azizi’nin cesedinin bir cinayet kurbanı olduğu bilgisine ulaşıldı.

Vahşi köpeklerin kolu kopartarak yüzüde parçalamış olduğu tespit edilen Mojibullah Azizi’nin cansız bedeniyle alakalı olayın aydınlatılabilmesi maksadıyla Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından özel bir ekip oluşturulup çok daha geniş kapsama sahip bir çalışma başlatılmış oldu. Özel ekip aracılığıyla olayın gerçekleştiği yerde yapılmış olan çalışmaların hemen sonrasında bölge üzerinde yer alan kameraların yanı sıra araç kiralama firmaları ile birlikte MOBESE sistemleri, taksi durakları, oto yıkama firmaları, otobüs şirketler, ve emlak firmaları üzerinde özel araştırmalar gerçekleştirildi. Mojibullah Azizi cinayeti ile alakalı olayın şüpheli isimlerinin R. S. K. ile birlikte K. A., , L. M. O., İ. M. ve ayrıca M. İ. O. adlı şahıslar olduğu belirlendi.

Manisa İl Jandarma Komutanlığı içerisinde oluşturulmuş olan özel ekibin başarılı bir şekilde çalışma yapmasıyla aydınlatılan olayla alakalı olarak Afgan uyruğuna sahip olduğu açıklanan K. A. ile birlikte R. S. K. ve de İ. M. isimli 3 tane şüpheli sevk edilmiş oldukları mahkeme tarafından tutuklanıp cezaevine yollandı. Firari durumda bulunan şüpheli şahısların yakalanması amacıyla da çalışmalar halen sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.