Trump konusunda karar çıktı

18

Büyük bir kısmı Demokratlardan meydana gelen Amerika Birleşik Devletleri’nin Temsilciler Meclisi, Başkan görevine bulunan Donald Trump ile alakalı olarak azil soruşturmasının raporunu resmi bir şekilde paylaştı.

Rapor içerisinde; ”Trump, kişisel bir durumdaki çıkarları ve siyasi bir durumdaki çıkarları amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanlığı makamının yanı sıra, siyasi rakiplerinden bir tanesi olan Joe Biden’a soruşturma açılabilmesi maksadıyla Ukrayna’ya baskı gerçekleştirmek amacıyla kullandı” şeklinde konuşuldu. Rapor içerisinde farklı bir suçlama ise Trump’ın azille alakalı soruşturmasının dahilinde tanıklara ifade verebilmeleri amacıyla yollanan celpleri görmezden gelmelerini talep etmesinin üstüne yöneltilmiş oldu.

Trump’ın azil ile alakalı soruşturmayı engellemekle suçlanmakta olduğu rapor içerisinde; ”Başkan görevinde bulunan Trump ifade vermesi gerekli olan tanıklara adeta bir gözdağı verip korkutma teşebbüsünde bulunmuş durumdadır. Bunun olması ise, federal bir suç olarak öne çıkmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nin tarihi içerisinde hiçbir tane başkan, yetkili isimlere Meclis’e ifade vermeme şeklinde herhangi bir talimat vermiş değil” ifadelerine yer verildi.

Temsilciler Meclisinin İstihbarat Komitesinde Başkan görevinde buluna nAdam Schiff yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Azil ile alakalı soruşturma, Trump’ın iktidarını kötüye kullanmakta olduğuna yönelik çok fazla kanıt ortaya çıkartmış oldu” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.