Edirne ve Kırklareli beyaza büründü

57

Kırklareli ilinin yüksek bölgeleri üzerinde kar yağışı etkili olmaya başlamış bir durumda. Etkili bir biçimde yağmaya başlayan kar kısa zaman içerisinde Bulgaristan’a ulaşımın sağlanmakta olduğu Dereköy Sınır Kapısı’yla birlikte Demirköy ilçesi ve Kofçaz ilçesini beyaz renge bürümeye yetti.

Hava sıcaklıklarının bir derece olarak ölçülmüş olduğu kent içerisinde, trafik üzerinde aksamaların meydana gelmemesi amacıyla Karayollarının 15. Şube Şefliği’nin yanı sıra İl Özel İdaresine bağlı ekipler de denetimler yapmayı sürdürüyor.

Edirne ilinde yer alan Lalapaşa ilçesindeki Bulgaristan’a sınır köyü olarak öne çıkan Vaysal köyü ile birlikte Hamzabeyli köyü, Ömeroba köyü ve Hacıdanışment köyünde de akşam saatlerine doğru başlamış olan sağanak yağış daha sonraki zamanlarda hava sıcaklıklarının -1 dereceye kadar düşmüş olmasıyla yerini kar yağışına bırakmış oldu.

Etkili bir durumda bulunan kar yağışıyla beraber her bir taraf adeta beyaza bürünmüş durumdayken, Hamzabeyli Sınır Kapısına giden yolun trafiğe hiç bir şekilde kapanmaması amacıyla da karayolları ekipleri aracılığıyla bir çalışma başlatılmış oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Havalarla alakalı sıcaklıkların Balkanlar üstünden gelecek soğuk ve yağışlı havanın ardından hissedilebilir bir seviyede azalıp mevsim normallerinin altına düşecek olduğu tahmin edilmekte. ” ifadelerine yer verilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.