Kahramanmaraş ilinde kahvehaneye operasyon

29

Kahramanmaraş ilinde yer alan Onikişubat ilçesindeki Karacaoğlan Mahallesi içerisindeki bir tane kahvehaneye özel bir baskın gerçekleştiren polis ekipleri ”Roma Helenistik Antik” dönemlerine ait durumda bulunduğu tahmin edilen 88 tane sikkenin yanı sıra 2 tane heykelcik ele geçirilmiş oldu.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Kaçakçılık ile Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğüne bağlı ekipler, uzun zamanlı takipten hemen sonra akşam saatlerine doğru Onikişubat ilçesinde yer alan Karacaoğlan Mahallesi üzerindeki bir tane kahvehaneye özel operasyon gerçekleştirdi. Söz konusu bu operasyon esnasında kahvehanenin iç kısmında arama gerçekleştiren polis memurları, çöp kovasının iç kısmında ”Roma Helenistik Antik” dönemlerine ait durumda bulunduğu ifade edilen 88 tane sikkeyle beraber 2 tane de heykelcik ele geçirilmiş oldu. İş yeri içerisinde çalışmakta olan M. K.’ya ait olduğu konusunda tespitler yapılan tarihi eserlere ise el konulduğu açıklandı. M. K.’nın söz konusu bu tarihi eserleri, kazı yapıp ve ayrıca farklı kişilerden temin edip toplamış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Bunun dahilinde ise operasyonu daha fazla genişletmiş olan polis ekipleri, tarihi eserlerin bir bölümünü M. K.’ya vermiş olduğunu belirlediği, B. K. ile beraber V. D. isimli şahısları da değişik adreslerde yakalamış oldu. Yakalanmış olan üç şahıs ise, tarihi eser kaçakçılığı şeklindeki bir suçlamayla işlem gerçekleştirmek amacıyla emniyete götürüldüler..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.