3 Yaşındaki çocuk keskin nişancının tüfeğinden çıkan mermiyle öldü

23

Ukrayna’da yer alan başkent Kiev’in tam merkezinde bir otomobile açıldığı açıklanan ateş sonrasında 3 yaşında olduğu açıklanan bir tane çocuğun yaşamını yitirdiği açıklaması yapıldı.

Ukrayna asıllı yetkililer tarafından yapılmış lan açıklamalara bakılır ise, Kiev’in tam merkezinde yer alan Lvo Tolstogo Caddesi üzerinde 1 Aralık Pazar gününde Range Rover markasına sahip olduğu açıklanan bir tane araca silahlı saldırı gerçekleştirildi. Açılmış olan bu ateş sonrasında direksiyon başında yer alan Kiev İl Meclisi üyelerinden biri olduğu açıklanan Vyaçeslav Sobolev (47) yaralanmış durumdayken, arabanın arka koltuğunda yer alan ve 3 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan oğlu da yaşamını yitirdi.

Sobolev ile birlikte ailesinin, restoranda yemek yiyerek çıktıktan hemen sonrasında arabayla kırmızı ışıkta durmuş oldukları esnada silahlı saldırıya uğramış oldukları bilgisine ulaşıldı. Kiev’in tam merkezinde yer alan bir tane İtalyan restoranı ile birlikte gece kulüplerinden bir tanesinin de sahibi olduğu bilgisine ulaşılan Sobolev, bir aralar Donetsk ilinde vali yardımcısı ve aynı zamanda devlet enerji firmalarından bir tanesi olarak öne çıkan Naftogaz şirketinin Yönetim Kurulu başkan yardımcısı pozisyonunda görevler yapmış idi.

Kiev polis ekipleri, söz konusu bu cinayetin yakınlarda yer alan bir tane binadan keskin nişancı tarafından işlenmiş olduğunu, saldırıyı gerçekleştirdiklerinden şüphelenilen 2 şahsın ise gözaltına alınmış olduğu duyurusunu yaptı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.