Bağcılar taciz iddiasıyla ayaklandı

19

İstanbul ilinde yer alan Bağcılar ilçesinde ufak yaştaki bir tane kız çocuğunun tacize uğramış olduğu şeklindeki iddia, geçtiğimiz akşam saatlerine doğru mahalleyi ayağa kaldırmış oldu. Taciz ile birlikte kaçırma iddiasıyla yakalanmış olan bir tane şahıs, orda yer alan halk tarafından taşların yanı sıra sopalar kullanılarak linç edilmiş oldu.

Söz konusu bu olay saatler 20:00 civarında Bağcılar ilçesinde yer alan Göztepe Mahallesi’ndeki Pınarlı Sokak içerisinde meydana geldi. Mahalle sakinlerinden birinin iddiasına bakılırsa, kimliği tespit edilemeyen bir şahıs sokakta oyun oynamakta bulunan çocukların yanına kadar geldi ve çocuklardan bir tanesini taciz edip kaçırma teşebbüsünde bulundu. Olayın farkına varan mahalle sakini ise hızlı bir şekilde ortalığı ayağa kaldırarak mahallelinin ayağa kalkmasına neden oldu.

Evlerinden dışarıya çıkmış olan çok fazla sayıdaki mahalle sakini, şahsı bir kaç sokak alt kısımda yakalamış oldu. Olayın yaşandığı yere getirilmiş olan bu şahıs, kalabalık bir grubun arasında taşlar ve sopalar kullanılarak linç edildi. Mahallelinin ihbarda bulunmasının ardından olayın yaşandığı yere çok fazla sayıda polis ekipleri yönlendirildi.

Olayın yaşandığı yere intikal eden polisler, kalabalığın arasında kalmış olan şahsı çıkartabilmek amacıyla çalışma başlattı. Emniyet memurları, zanlı şahsı polis merkezine götürmek amacıyla uğraşırken, vatandaşlardan bazıları polis arabalarının üstüne çıkıp arabanın hareket etmesini engellemiş oldu. Kalabalığı hızlı bir şekilde aşmayı başarmış olan polis memurları, taciz iddiası ile suçlanmakta olan genci ve ufak kız çocuğunun ailesini, ifadelerini almak amacıyla emniyet müdürlüğüne aldı.

Olayla alakalı olarak başlatılmış olan inceleme devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.