Düzce’de büyük bir fabrika yangını meydana geldi

20

Düzce içerisinde bir tane fabrikada meydana gelen yangına itfaiye personelleri müdahale etmeye devam ediyor. Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde faaliyet göstermeye devam eden otomotiv ürünleri fabrikası içerisinde halen tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın meydana geldi.

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın gerçekleştiği yere itfaiye ekipleriyle birlikte sağlık ekipleri ve polis ekipleri yönlendirildi. Kısa zaman içerisinde büyümüş olan bu yangına itfaiye personellerinin müdahalesi devam ediyor. Söndürmeyle alakalı çalışmalara Bolu ile birlikte Sakarya’dan intikal eden itfaiye personelleri de destek vermekte.

Yangın söndürmeyle alakalı çalışmalarda iş makinelerinin de kullanıldığı açıklandı. Jandarmalar ise güvenlik maksadıyla çevrede yer alan araçlar ile birlikte vatandaşları uzaklaştırmaya devam ediyor.

Düzce’nin Valisi görevinde bulunan Zülkif Dağlı ise söz konusu bu bölgeye intikal ederek incelemeler gerçekleştirdi. Vali görevinde bulunan Dağlı, yapmış olduğu açıklama içerisinde, fabrikanın fazlasıyla önemli bir tesis olarak öne çıktığını ve pazar günü olmasından dolayı da içeride çalışan personel yer almadığını ifade ederek; ”Çevre illerle birlikte ilçelerin hepsinden de itfaiye talep ettik. Son olarakta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız’la özel bir konuşma gerçekleştirdik. AFAD Başkanımız ile birlikte İçişleri Bakan Yardımcımız görevinde bulunan İsmail beyden de helikopter isteğinde bulunduk. Şu an içerisinde söndürme çalışmalarımız sürüyor.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.