Çiftçiler için müjdeli bir haber

21

Cumhurbaşkanı Yardımcısı görevinde bulunan Fuat Oktay, yerel kalkınma konusunda kamu olarak tüm desteği vermiş olduklarını açıkladı. Baraj kenarlarının gelir getiren kaynaklara döndürülmesinin altını çizmiş olan Oktay açıklamasında; ”Trüf mantarıyla alakalı üretim gerçekleştirenleri %65’e dek teşvik veriliyor olcak” ifadeleriyle konuşmuş oldu.

Türkiye’yi yeşillendirmeyi sürdürdüklerini ifade eden Oktay, barajların yer aldığı bölge içerisinde yerel kalkınmanın da dinamiklerinin bulunmasının gerekli olduğunu ifade etti

Oktay açıklama içerisinde; ”Bugün yapacak olduğumuz trüf mantarı ismini vermiş olduğumuz yalnızca bunun bir tane örneğidir. 100 Euro ile 300 Euro tutarının arasında kilogramının satışını gerçekleştiriyoruz. 100 dönüm büyüklüğüne sahip bir araziye dikim işlemi gerçekleştiriyoruz ancak asıl şey ise şu, kendi haline gelene dek Genel Müdürlüğümüz bunla ilgili olarak bakımını üstlenmekte, verim almaya başlamış olduğumuzda da bölgenin halkına kura usulünce bedava dağıtımı gerçekleştirilecek. Maksadımız ise bunun bedava bir şekilde dağıtılması değil, bunun yapılabilirliğini de göstermek” ifadelerine yer verdi.

Bu söz konusu işi yapma konusunda isteği olan köylülere %65’lik bir seviyeye kadar teşvik verilecek olduğunu ifade eden Oktay, işletme dönemi içerisinde de işçilik boyutunda bir takım teşviklerin devam edeceğini ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.