Irak Başbakanı ile Recep Tayyip Erdoğan telefonda görüştü

19

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’la Irak Başbakanı görevinde bulunan Adil Abdülmehdi’nin telefon görüşmesi esnasında, Irak’ta yer alan hükümet karşıtı olarak gerçekleştirilen protesto gösterilerinin açık bir şekilde ele alınmış olduğu ifade edildi.

Irak’ın Başbakanı görevinde bulunan Adil Abdülmehdi’nin Basın Ofisi tarafından yapılmış olan açıklama üzerinde, Abdülmehdi’nin Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’la yapmış olduğu telefon görüşmesi içerisinde ikili ilişkilerle alakalı terörle mücadele hususunda işbirliği yapmanın yanında ülke içerisinde gelişmelerin ele alınmış olduğu ifade edildi. Görüşme esnasında Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2 tane ülke arasında yer alan ilişkileri her bir alan içerisinde geliştirmeyle alakalı hükümetin, protestocuların mevcut durumdaki taleplerinin yerine getirmesiyle alakalı olarak göstermiş olduğu çabaya karşı desteğine vurgu yaptığını ifade etti. Recep Tayyip Erdoğan’ın ise yasanın egemenliğinin yanı sıra halkın taleplerine kulak verilmesinin yanında buna benzer olaylar içerisinde çok daha sabırlı ve dirayetli bir durumda bulunmasının gerekli olduğunu ifade ettiği belirtildi.

Irak’ın Başbakanı görevinde bulunan Adil Abdülmehdi, barışçıl bir durumdaki protestocular ile sabotajcıları çok daha ayrı tutmakta olduklarını ifade ederek, vatandaşların mallarıyla birlikte can güvenliklerini tehdit etmiş bulunan ve güvenlik personellerine saldırıda bulunan sabotajcı eylemcilerin protesto yapanların arasına sızmış olduklarını ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.