Büyükanıt gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı

36

Genelkurmay Başkanı olarak bir dönem görev yapmış olan Emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, geçmiş olduğumuz Perşembe gününde tedavisinin devam ettiği hastanede yaşamını yitirmişti. Evli olduğu eşi Filiz Büyükanıt’ın yaşamını yitirmesinden sadece dört gün sonrasında yaşama gözlerini kapatan Büyükanıt ile ilgili olarak Selimiye Camisi içerisinde bir cenaze töreni gerçekleştirildi.

1 haftalık zaman içinde hem annesini hem ise babasını yitirmiş olan Bengü Büyükanıt, tabutun başında bekleyerek çok uzun bir zaman boyunca gözyaşı dökmeye devam etti. Bengü Büyükanıt’ın bu halini görmüş olanlar ise kahroldu.

Yaşar Büyükanıt, 5 Mayıs 2007 tarihi içerisinde İstanbul ilinde yer alan Dolmabahçe’de o sıralar başbakanlık koltuğunda yer alan Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’la gerçekleştirdiği görüşmenin detaylarıyla alakalı olarak ”Benimle mezara kadar gidecek” şeklindeki ifadelerine yer vermişti. Büyükanıt, 5 Mayıs tarihi içerisinde gerçekleşmiş olan bu özel görüşmenin detaylarını kamuoyuyla hiç bir şekilde paylaşmadan yaşama gözlerini yumdu.

Büyükanıt, Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi tarihi içerisine geçmiş olan 2007 senesindeki ”27 Nisan e-muhtırası”nın yanı sıra Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’la yapmış olduğu ve halen çok büyük bir ”sır” şeklinde nitelendirilmekte olan Dolmabahçe görüşmelerinin de arasında yer aldığı pek çok olayla anılmıştı. Büyükanıt’ın hemen sonrasında ”sırlarını da birlikte götürdü” şeklinde yorumlar yapılmaya başlandı. Fakat gazeteci yazarlardan biri olan Can Ataklı, Büyükanıt’ın kızı olan Bengü Büyükanıt’a söz konusu bu görüşmeyle alakalı sırlarını yazılı bir şekilde bıraktığını ileri sürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.