Kadın cinayetlerine bir yenisi daha eklendi

31

Hatay ili içerisinde hükümlü bulunduğu cezaevinden firar ettiği açıklanan Ahmet Kaya isimli şahıs eşini kalbiyle birlikte karnından bıçakladı ve öldürdü.

Söz konusu bu, saatler 11:00 civarında, merkez Antakya ilçesinde yer alan Kışlasaray Mahallesi’nin Ay Sokak üzerinde gerçekleşti. Yapmış olduğu ilk evliliğinden iki tane çocuğu olduğu öğrenilen Sibel Kaya, bir müddet öncesinde Hatay Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda yer alan evlenmiş olduğu 2. eşi Ahmet Kaya’dan boşanma konusunda bir karar verdi.

Cezaevi içerisinden bir şekilde firar etmiş olan Ahmet Kaya ise, boşanma aşamaları devam eden eşi Sibel Kaya’nın ikamet ettiği eve gitti. İddialara bakılırsa ikilinin arasında bir tartışma meydana geldi. Tartışmanın ani bir şekilde büyüyerek kavgaya dönmesinin hemen sonrasında Ahmet Kaya elinde yer alan bıçağı kullanarak Sibel Kaya’yı kalbiyle birlikte karnından yaralamış oldu. Sibel Kaya yaralanmanın etkisiyle kanlar içerisinde yere yığılmış bir durumdayken, Ahmet Kaya kaçmış oldu. Çevrede yer alanların ihbarda bulunmasının sonrasında olayın yaşandığı yere sağlık ekipleriyle beraber polis ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi gerçekleştirilen Sibel Kaya hızlı bir şekilde hastaneye götürüldü. Tedavi altına alınmış olan Sibel Kaya, doktorların göstermiş olduğu tüm çabalarına karşın yaşamını yitirdi.

Eşini bıçakladıktan sonra kaçmış olan Ahmet Kaya’nın da polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen incelemelerden sonra Akevler Mahallesinde yer alan 19. Sokak içerisinde bir tane apartmanda yakalanmış oldu. Polislerin gelmiş olduğunun farkına varan Ahmet Kaya, kaçamadığından dolayı bıçağı boğazına dayamış oldu. Polis memurları daha sonrasında Ahmet Kaya’yı etkisiz bir duruma getirip gözaltına almış bulundu. Emniyet Müdürlüğü içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasına adliyeye sevki gerçekleştirilen zanlı, çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.