Gaziantep ilinde dev uyuşturucu operasyonu

23

Gaziantep ili içerisinde 1.720 tane polisin katılmasıyla birlikte helikopterler tarafından desteklenen bir uyuşturucu operasyonu düzenlenmiş durumda.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerin koordinesi ile birlikte Vatan Mahallesinin yanı sıra Akdere Mahallesi ile birlikte Beybahce Mahallesi ve de Fırat Mahallesi’nde yer alan adreslere eş zamanlı bir şekilde uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilmiş durumda. Polis helikopteriyle birlikte özel harekat polisleri ve droneların kullanılmış olduğu operasyon esnasında evlerde aramalar da gerçekleştirildi.

1.720 tane polis memurunun katılmış olduğu operasyonlar esnasında tespit edilen adreslerin yer aldığı caddelerle sokaklar ablukaya alınmış bir durumda. Cadde ile birlikte sokak giriş kısımları zırhlı arabalar ve özel harekat polisleri tarafından tutulmuş durumdayken, mahallelerle beraber caddenin iç kısmında da geniş güvenlik tedbirleri alınmış durumda. Ekipler tespit edilen bu adreslerin kapılarını koç başı aracılığıyla açıp aramalar yapmaya başladı.

Operasyonlar esnasında polis helikopterleri de devamlı olarak uçuş gerçekleştirip yerde meydana gelen hareketliliği gözlemlemiş oldu. Dedektör köpeklerden biri olan ”Unix”in de kullanılmış olduğu bu operasyon dahilindeki evlerden bazılarının kapılarının dışa açılacak bir biçimde tasarlanmış olduğu, çok fazla bir sayıda sürgü koyulmuş olduğu ve evlerin güvenlik kamera aracılığıyla kontrol edilmiş olduğu da görülmüş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.