Suriye’deki bombalı saldırıda 18 kişi öldü

32

Suriye’nin kuzey bölgesinde yer alan Bab ilçesi içerisinde bomba yüklü bir arabayla gerçekleştirilen terör saldırısı esnasında ilk belirlemelere bakılır ise 10 tane olan ölenlerin sayıları 18’e kadar yükselmiş oldu.

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesi içerisinde askeri muhaliflerin kontrolünde olduğu açıklanan El Bab kent merkezi içinde ilçe otogarının olduğu bölgede bomba yüklenmiş bir arabayla terör saldırısı gerçekleştirilmiş oldu. Söz konusu bu saldırı esnasında 18 tane sivil yaşamını yitirirken, en az 30 tane sivil yaralanmış oldu.

Ölenlerin sayısının arması konusunda da endişeler olduğu açıklanmış durumda. Patlamadan hemen sonra çok fazla sayıda araç yanmış bir durumdayken, çevrede yer alan binalar üzerinde de çok büyük bir hasar gerçekleşti. Olayın gerçekleştiği yere intikal etmiş bulunan Sivil Savunma ekipleri ise meydana gelen bu yangına müdahalede bulundu. Yerel güvenlik güçleri ise söz konusu bu saldırıları gerçekleştirenleri araştırmakta.

Zeytin Dalı Harekatı’yla birlikte Afrin’den çıkartılmış olan terör örgütlerinden YPG ile birlikte PKK, El Bab’ın kuzeybatı bölgesi üzerinde yer alan Tel Rıfat’taki işgalini ise devam ettiriyor. Bu bölge üzerinde yuvalanmış durumdaki terör örgütü, Suriye Milli Ordusu’nun kontrolünde bulunan yerleşimleri de çok sık bir şekilde hedef almakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.