Ispanak satışlarında artış yaşandı

24

Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde İstanbul iliyle birlikte Tekirdağ ilinde görülmeye başlanan ıspanaktan dolayı zehirlenme olaylarının sonrasında pazar esnafı olumsuz bir şekilde etkilenmeye başlamıştı. İstanbul İl Tarım ile Orman Müdürlüğü tarafından yapılmış olan, yabani durumdaki otların karışmasından dolayı zehirlenmelerin meydana geldiği açıklaması ile birlikte vatandaşlar yeşil renge sahip olan sebzeleri daha da dikkatli seçmeye başlamış bir durumda.

Çok daha dikkatli bir şekilde sebze ürünü seçimi gerçekleştiren vatandaş fiyatların düşmüş olması ve denetimlerin sıklaşmaya başlamasıyla beraber ıspanak tüketimine yönelmeye başladı. İstanbul ili içerisinde pazar esnafları da geçtiğimiz hafta çıkmış olan haberler sebebiyle satışların düşüş gösterdiğini kaydetmiş durumdayken, bu hafta içerisinde fiyatların düşmüş olması ve yetkili isimlerin açıklama yapmasıyla beraber vatandaşların da yeniden ıspanağa yönelmiş olduğunu ifade etti. Nerdeyse yarı yarıya düşmüş olan ıspanak fiyatları ise vatandaşın ıspanağa yönelmesini etkileyen faktörler arasında yer aldı.

İstanbul ili içerisinde ıspanağı çiğ bir şekilde yemiş olan pazar esnafları da; ”Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde çıkan haberler sebebiyle ıspanak satışlarında düşüş olmuştu. Zehirlenme ise hiç bir şekilde ıspanaktan dolayı değildi, vatandaşların da ıspanağa güvenmesi gereklidir. Ispanağı vatandaşlar güvenli bir şekilde yiyebilir. Bu hafta içerisinde fiyatlar düşünce, satışlarda da artış olmaya başladı” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.