Camiler tamamen doldu

19

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in dünyaya gelmiş olduğu gün olarak bilinen Mevlit Kandili’ni idrak edebilmek amacıyla Eyüp Sultan’a gelmiş olan vatandaşlar, Eyüp Sultan türbesinin hemen ön tarafında dua ederek, Kur’an-ı Kerim okumaya başladı. Mevlit Kandili içerisinde yatsı namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılma konusunda isteği olan pek çok vatandaş ise yer bulamadığından dolayı caminin avlu kısmına serilmiş hasırlar üzerinde namaz kılmış oldu. Yatsı namazından hemen sonra Eyüp Sultan Camii içerisinde Mevlidi Şerif ile birlikte Kuran-Kerim dinletisi gerçekleştirildi. Vatandaşlardan bazılarının da Eyüp Sultan Camiisinin avlu kısmında şeker ile birlikte lokum dağıtmış oldukları görüldü.

Mevlit Kandilinden dolayı camiye akın etmiş olan vatandaşlar, bugünün bütün İslam alemiyle ilgili olarak hayırlara vesile olabilmesi temennilerinde bulundu. Vatandaşlar, Eyüp Sultan Camii içerisinde bulunduklarından dolayı çok daha fazla huzur dolu olduklarını da ifade etti.

Hatay ilinde yer alan Antakya ilçesi içerisindeki Anadolu’nun ilk camisi şeklinde bilinmekte olan Habib-i Neccar Camisi’nde, Mevlit Kandili’nden dolayı programlar gerçekleştirildi. Camiye adeta akın etmiş olan vatandaşlar, Hatay İl Müftüsü görevinde bulunan Hamdi Kavillioğlu’nun vaaz vermesinin sonrasında namaz kıldı. Caminin avlu kısmına kadar taşmış bulunan kalabalığın kılmış olduğu namazın hemen sonrasında okunan mevlit ile birlikte kaside ve de ilahiler dinlenmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.